Види упаковки — картонний пакет

КАРТОННІ ПАКЕТИ
Погодьтеся, більшості з нас видається, що картонний пакет – досить проста конструкція. Та це лише на перший погляд! Насправді ж, картонний пакет Тетра Пак зібраний зі складного багатошарового (6 шарів) матеріалу: ззовні – картон, усередині – щонайтонша (менша від сотої долі міліметра) алюмінієва фольга, а між ними та на обох поверхнях – харчова поліетиленова плівка. Картон тут є опорним матеріалом, тоді як алюмінієвий шар унеможливлює проникнення світла та вологи у вміст пакета: у сік, нектар, соковмісний напій тощо.

Асептична упаковка проходить цикл технологічних процесів пакування. За асептичної обробки стерильним має бути все: і продукт, й упаковка, й умови, за яких відбувається розливання. Найменше порушення технології призводить до того, що готовий продукт не відповідає сучасним вимогам харчової безпеки і, як наслідок, не може бути доставлений кінцевому споживачу.

ОСНОВНІ ПЕРЕВАГИ КАРТОННИХ ПАКЕТІВ
Найлегший з пакувальних матеріалів. Наприклад, звичайний літровий картонний пакет важить близько 29,4 г (TBA Slim);
Не пропускають сонячне світло, захищаючи вміст пакету від ультрафіолетових променів і кисню;
Міцність, яка є дуже важливою під час транспортування й зберігання;
Не взаємодіють з продуктом;
Їх легко відкривати й закривати – зручні для зберігання;
Виготовлені в різних об’ємах і формах з великим асортиментом кришок;
Зручні для вантажно-розвантажувальних робіт, транспортування, складання та зберігання;
Мають високий рівень захисту від підробок і спроб фальсифікації продуктів;
Екологічна упаковка;
Пакет легко скласти, він не займає багато місця в сміттєвому баку

ЗДОРОВ’Я ТА НАВКОЛИШНЄ СЕРЕДОВИЩЕ
Сучасні технології дозволяють повністю переробляти картонні упаковки, а отриману сировину використовувати повторно.

ПЕРЕРОБКА
Після того, як картонна упаковка стала в пригоді, її життєвий цикл не закінчується на звалищі, адже в її основі – картон, який виробляють з деревини. Деревина – це відновлюваний ресурс, що, за відповідального використання, є невичерпним.

Процес переробки виглядає наступним чином: з картонної упаковки на гідророзбивачі – пристрої для переробки макулатури – добувають паперове волокно, яке йде на виробництво гофротари, паперових пакетів і мішечків, канцелярського й крафт паперу, паперових полотенець, серветок і туалетного паперу. А суміш поліетилену й алюмінію, після додаткового вимивання залишків целюлози, перетворюють на конгломерат, тобто високоякісні гранули, що слугують за прекрасний матеріал для, наприклад, пресування, лиття під тиском чи формування методом екструзії.