Види упаковки — упаковка з харчового пластику

УПАКОВКА З ХАРЧОВОГО ПЛАСТИКУ
Для пакування напоїв, зокрема соків, нектарів й соковмісних напоїв, використовують так званий харчовий пластик – поліетилен і поліпропілен.

Безпечний харчовий пластик позначають буквами РЕ (ПЕ) – поліетилен, PETF (ПЕТФ) або PET (ПЕТ) – поліетилентерефталат, РР (ПП) – поліпропілен, а також зображенням виделки та стакана, цифрами 05 чи 1.

Найбільшого поширення отримали упаковки ПЕТ (поліетилентерефталат). Формат ПЕТ став дуже популярним і широко використовуваним матеріалом, він є альтернативною іншим видам пластмас і скла.

ОСНОВНІ ПЕРЕВАГИ ПЕТ-ТАРИ
ПЕТ-тара легша, ніж скляна. Наприклад, звичайна літрова ПЕТ-пляшка важить близько 32 г (пляшка такого ж об’єму зі скла може важити близько 500 г);
ПЕТ прозорий, що робить його ідеальним для розливу мінеральної, газованої води, газованих і соковмісних напоїв ;
Для упаковки ПЕТ-тари не потрібні ящики. ПЕТ пакують у поліетиленову плівку з картонним піддоном або без нього

ОСНОВНІ НЕДОЛІКИ ПЕТ-ТАРИ
Зниження (порівняно з картонними пакетами та скляною тарою) захисних властивостей: через прозору нефарбовану чи одношарову пляшку проходить ультрафіолет і кисень. Саме це негативно впливає на збереження вітамінів і мікроелементів у соку.

ЗДОРОВ’Я ТА НАВКОЛИШНЄ СЕРЕДОВИЩЕ
ПЕТ вважають одним з найбезпечніших видів пластмас. Однак лікарі наполегливо не рекомендують багаторазово використовувати ПЕТ-пляшки: їх складно промити, щоб «позбутися» патогенної мікрофлори.

ПЕРЕРОБКА
Засоби переробки відходів ПЕТ, що існують, можна поділити на дві основні групи: механічні (подрібнення) й фізико-хімічні. Кожна із запропонованих технологій має свої переваги. Утім, далеко не всі з описаних способів переробки ПЕТ придатні для утилізації відходів харчової тари. Часто наявні схеми дозволяють переробляти тільки незабруднені технологічні відходи, залишаючи незалученою харчову тару, що нерідко виявляється сильно забрудненою білковими й мінеральними домішками, видалення яких вимагає вагомих витрат. А це не завжди економічно виправдано в процесі переробки середнього й малого масштабу.