Соки та діти

Чи не кожен батько замислюється, який сік і в якій кількості давати улюбленій дитині. Чи варто дозволяти дитині пити сік, «доки не лусне»? Чи варто виключати з раціону певний вид соків? Якому з них надати перевагу? Давайте з’ясуємо детальніше.

ЧИМ БІЛЬШЕ, ТИМ КРАЩЕ?
На жаль, із соками цей принцип не діє. Щоденна рекомендована норма соку для дитини – одна склянка (тобто 200-250 мл). Зловживання соками може призвести до появи зайвої ваги у дітей, що мало рухаються через високий вміст фруктози та глюкози.

СОКИ В УПАКОВКАХ НЕНАТУРАЛЬНІ?
Сік в упаковках є натуральним, в ньому немає «хімії» і його рекомендують вводити до раціону дитини як додаткове джерело вітамінів. Як правило, виробники вказують на упаковці вік дитини, для якої призначений цей продукт. Такий сік містить вітаміни та мікроелементи, необхідні для правильного розвитку дитини, а от нічого шкідливого, небезпечного і ненатурального в ньому немає.

НЕКТАРИ – ЦЕ НЕ СІК?

Ті, хто не відносить нектари до соків, даремно це роблять! Адже нектари – це цілком натуральні напої з різним відсотковим вмістом соку.

Уся справа в тому, що з одних фруктів і ягід сік вичавити легко, з інших важче, тоді як з третіх – майже неможливо. Наприклад, апельсин або виноград «віддають» сік чудово, а слива чи персик в процесі віджимання перетворюються на фруктове пюре, яке потім необхідно розводити до рідкої консистенції. Тому з апельсинів, винограду й томатів роблять сік, а з персиків, манго, папайї, слив, абрикосів отримують нектари – тобто соки з м’якоттю, розведені до стану «напою».

СОКОВІ МІКСИ КОРИСНІШІ?
Однозначної відповіді на це питання, на жаль, не існує. До часу, поки немає впевненості, що дитячий організм добре сприймає кожен компонент соку окремо й не виявляє алергічних реакцій, давати малюкам купажовані соки не рекомендують. Якщо ж алергічної реакції на інгредієнти в складних соках (двоє й більше плодів) не спостерігають, можна запропонувати дитині мікс. Більш того, сокові мікси мають свої переваги: діти охоче п’ють гармонійні на смак – «смачні» – соки, тоді як овочеві пити, як правило, відмовляються.

СВІЖОВІДЖАТИЙ СІК КРАЩЕ?
Свіжовіджатий соки краще тільки в тому випадку, якщо вони приготовані з екологічно чистих і бездоганних плодів: свіжих, цілісних, соковитих, не оброблених жодними сторонніми речовинами. Тому маленьким діткам рекомендують давати саме соки відновлені, виготовлені спеціалізованими підприємствами, що виготовляють продукти дитячого харчування. Такі виробники працюють тільки з надійними постачальниками сировини, застосовують новітні технології й використовують надсучасне обладнання, здійснюють найсуворіший контроль якості на всіх етапах виробництва: від приймання сировини до відвантаження готової продукції. Гарантувати таку якість соків, зробених з неперевірених плодів, у домашніх умовах неможливо.